FAALİYET ALANLARIMIZ

Aile ve Boşanma Hukuku

Aile hukuku ile düzenlenen alanlarda yaşanan tüm ihtilaflarda, anlaşmalı ve çekişmeli boşanmalar dahil, süratli ve çözüm odaklı hizmet vermekteyiz.

  • Evlilik öncesi eşlere uygulanacak mal rejimi sözleşmelerinin hazırlanması ile bu konuya ilişkin danışmanlık hizmeti verilmektedir.
  • Nişanın bozulmasından kaynaklanan maddi ve manevi zararların giderilmesi için açılacak davalarda müvekkillerin temsili sağlanmaktadır.
  • Anlaşmalı ve çekişmeli boşanma davalarının açılması ve bu davaların takibi hususlarında hizmet vermekteyiz.
  • Boşanma davalarında, nafaka, müşterek çocukların velayeti, maddi ve manevi tazminat ile eşler arasındaki mal rejiminin tasfiyesi hususunda hizmet verilmektedir.
  • Evlilik dışı doğan çocuk ile baba arasında soy bağının kurulması, nesebin reddi, çocuk malları davalarının takibi ile evlat edinme işlemleri hususunda hizmet verilmektedir.
  • Vesayet, kayyım, yasal danışmanlık konularında hukuki yardımlar sağlanmaktadır.
  • Yurt dışında yaşayan Türk vatandaşlarının yabancı ülke mahkemelerinden aldıkları boşanma kararlarının tanınması ve tenfizi hususunda hizmet vermekteyiz.
  • Aile konutu şerhinin tapu kütüğüne işlenmesi hizmetini vermekteyiz.

SESLİ - GÖRÜNTÜLÜ DURUŞMA DÖNEMİ

I. GİRİŞ:Küresel bir sağlık krizi olan Covid-19 virüsü sebebiyle insanların bir araya gelebilecekleri ortamları minimize etmeye gayret gösterilmektedir. Buna bağlı olarak birçok ülke, yargıda virüsün bulaş riskini azaltabilmek adına tarafların bizzat hazır bulunduğu yargılamalar yerine teknolojik imkânlardan faydalanmak suretiyle ses ve görüntü aktarımının yapıldığı duruşma sistemlerini kullanmay

YARGIDA DURDURULAN SÜRELER 15 HAZİRAN 2020 TARİHİNE KADAR UZATILDI!

COVID-19 ile mücadele destek paketi kapsamında, 29 Nisan 2020 tarihinde alınan ve 30 Nisan 2020 tarih ve 31114 Sayılı Resmi Gazete’de yayımlanan 2480 sayılı Cumhurbaşkanlığı Kararı ile “Yargı Alanındaki Hak Kayıplarının Önlenmesi Amacıyla Getirilen Durma Süresinin Uzatılmasına Dair Karar” yürürlüğe konulmuş ve yargı alanında yaşanabilecek hak kayıplarının önlenmesi amacıyla 7226 sayılı Bazı Kanun

Copyright © 2019 - Tüm hakları saklıdır. Tasarım : Algı Ajans Reklam, Tasarım ve Organizasyon Hizmetleri